Najbardziej niebezpieczna choroba XXI w. – DEPRESJA

Odczucie ciągłego zmęczenia, utrata zainteresowań, uczucie wewnętrznego napięcia? To tylko kilka z podstawowych objawów depresji.

Czym jest depresja?

Depresja to nic innego jak zaburzenia funkcjonowania przekaźników synaptycznych odpowiedzialnych za odczuwanie szczęścia, energii itp.

Depresja objawia się długimi i przewlekłymi napadami złego samopoczucia, braku snu, zaparć, pogorszeniem pamięci, trudnościami w skupianiu się, niechęci do życia, brakiem apetytu, bólami głowy i mięśni, przesadnym zamartwianiem się.

Skąd się bierze depresja? 

Depresja znajduje swoje początki w przepracowaniu i traumatycznych przeżyciach. Człowiek w ciężkich sytuacjach zatraca się w myślach czasami próbując sobie coś tłumaczyć, czasami obwiniając kogoś a czasami obwiniając samego siebie. Ten ostatni przykład jest najgorszym z możliwych ze względu na samodestrukcje wprowadzaną  do organizmu. Przy podstawowych sytuacjach/ decyzjach życiowych u człowieka pojawia się myśl „to moja wina, to przeze mnie”.  Dzieje się to nawet przy posiłkach, czlowiek zaczyna płakać, lub zaczyna go boleć głowa . Później wszystko idzie o krok dalej i następny i następny. Ostatnim krokiem przy nieleczonej i niezdiagnozowanej depresji człowiek może nawet targnąć się na życie.

Co następuje w ludzkim organizmie w związku z depresją? 

Podstawą tej choroby jest problem z napędem psychoruchowym a zaraz za nim stany lękowe. Zaraz po tym pojawiają się problemy hormonalne i znaczna strata lub przybranie na wadze (w zależności od organizmu). Dodatkowym objawem w późniejszym stadium są natręctwa wszelkiego rodzaju. Najgorszymi i najpóźniejszymi krokami są: myśl o samobójstwie i samobójstwo.

BADANIE POZIOMU SKŁONNOŚCI DO DEPRESJI