W szczęśliwym małżeństwie są wesołe dzieci

Każdy człowiek rodzi się pod inną gwiazdą. Gdy człowiek się rodzi, otrzymuje promieniowanie z kosmosu, które go zaznacza jakby pieczęcią kosmiczną. Inną dla każdej osoby. Niektórzy z tego się śmieją, nie wierzą. Ale dziecko urodzone w lipcu jest odmienne charakterem od dziecka urodzonego w grudniu.

W Indiach, również w Chinach, wróżbici analizują daty urodzenia 4-letnich dzieci i orzekają, czy małżeństwo zawarte przez te dzieci będzie dobre czy niedobre. Tam małżeństwa planuje się z dużym wyprzedzeniem. My mamy pośpiech i rozwody. W Australii wzrosły czterokrotnie, w Wielkiej Brytanii na 10 małżeństw 4 się rozpada, w Kanadzie i Japonii co trzecie, w USA co drugie.

Często się widzi ojca lub matkę, jak na dziecko krzyczą, popychają je, a nawet biją. To skutek źle dobranego małżeństwa. Dzieci z takiego małżeństwa są agresywne i nieszczęśliwe. Czy chcesz mieć takie małżeństwo? Szczęśliwe małżeństwo może być łatwe, może być trudne, może być bardzo trudne. Skala trudności może być bardzo różna. Zdarzały się i nadal się zdarzają małżeństwa, które żyjąc w trudnościach, nie rozwodzą się, są dla siebie wyrozumiali, ale czy żyją szczęśliwie?

Ludzie samotni czasem długo szukają życiowego partnera. Spodziewają się, że małżeństwo będzie miłością-przyjaźnią. O taką przyjaźń-miłość jest bardzo trudno.  Wielokrotne próby odnalezienia upragnionej osoby często nie przynoszą rezultatu. Rozczarowania owocują lękiem przed następnymi spotkaniami, nieufnością a nawet rezygnacją z szukania partnera życiowego. Często zawiedzeni decydują się na dalsze życie w pojedynkę, życie z pytaniem: czy znajdę dla siebie dobrą, przyjazną osobę?

A więc życie w kryzysie… w samotności…

Receptą na pozbycie się życia w pojedynkę, życia singla, jest branie udziału w życiu społecznym, towarzyskim, chodzenie na koncerty i prelekcje, uczestniczenie w klubach, stowarzyszeniach, partiach, kółkach zainteresowań. Tam można spotkać interesujące osoby, tam można spotkać przyjaźń.  Gdy spotkasz osobę, o której myślisz, gdy zastanawiasz się, czy może być dobrym dla ciebie towarzyszem życia, zapytaj czy z tą osobą będzie łatwo żyć pod wspólnym dachem, czy żyć będzie trudno. Nie spiesz się w tak ważnej dla ciebie sprawie. Zapytaj o związek z tą osoba, zapytaj, jakie będzie wasze małżeństwo.

Weź udział w teście sprawdzającym poziom szczęścia w związku