Wieczna Młodość- znaczenie wieku biologicznego

Co to jest wiek biologiczny?

Wiek biologiczny to zsumowane zestawienie naszego samopoczucia, stanu fizycznego i psychicznego, czyli nasza kondycja, zdrowie, stan organów, ilość zmarszczek itp.

Znaczenie wieku biologicznego?

Wiek biologiczny u człowieka pomaga oszacować liczbę lat, które człowiek przeżyje. Średnia długość życia w XXI w. stale rośnie. Od czego to zależy? Od rosnącej mody na sport, zdrowe odżywianie, zajęcia odstresowujące itp. Moda ta bardzo korzystnie wpłynęła na średni poziom życia na całym świecie.

Co zrobić by polepszyć nasz wiek biologiczny? 

Podstawą jest odstresowanie się, zakończenie zajadania się w szybkim tempie do tego bardzo kalorycznych dań. Następnym opcjonalnym, ale zmieniającym dużo w naszym wieku biologicznym, jest uprawianie sportu. Ważne jest aby nie przesadzać, chodzi o zdrowy nie za ciężki ruch. Zbyt ciężkie ćwiczenie lub trenowanie prowadzi do zmęczenia organizmu co ma wpływ na ponowny wzrost wieku biologicznego a nie jego optymalizacje. Nie poruszamy tutaj tematu zawodowych sportowców ze względu na ich diety, sposoby ćwiczeń itp. U nich to wszystko wygląda troszkę inaczej ze względu na natężenie ilościowe i jakościowe ćwiczeń i treningów.

Wiek biologiczny według PWN:

Antropol. stan zaawansowania rozwojowego jednostki lub grupy ludzi w każdej fazie życia. Termin „wiek biologiczny człowieka” jest oceną jednostki lub grupy w stosunku do standardu, jaki wyznaczają normy rozwojowe, będące wartością średnią cechy dla danej klasy wieku.

Jeżeli ciekawi Cię Twój wiek biologiczny, zapraszamy do testu.

BADANIE WIEKU BIOLOGICZNEGO